BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9017425

nr 901 7425

Ljusstakar

Ett par, tenn, 1874, höjd: 14 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

måndag 30 juni 2014
kl 19:19:56

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn